XII Tallinna disainifestival Disainiöö toimub 25. septembrist - 1. oktoobrini Noblessneri Valukojas. Seekordne festivali programm keskendub disaini kultuuri teadvustamisele ja edendamisele, tuues meieni taaskord Eesti ja rahvusvahelise disaini innovaatilisi näiteid.

Festivali tähtsündmuseks võib pidada 28. septembril toimuvat seminari pealkirjaga "Disaini kultuur", mis juhatab teed humaansusele disainis ja äris. “Kuidas mõista ja arendada ühiskonnas disaini kultuuri ja kuidas seonduvad sellega esteetika, eetika, äri, semiootika, haridus, pärandtehnoloogia ning organisatsiooni kultuur – need on mõned seminaril käsitletavad küsimused,” tutvustas Disainiöö peakorraldaja, Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova seminari teemasid.

Kas hästi disainitud organisatsioon on võimeline tootma hea disainiga tooteid ja teenuseid? Kas disainmõtlemine aitab mõista, et disain on holistiline ja inimkeskne, et see ei ole ainult ilutegemine? Samuti, kui palju see mõjutab äriedu ja kas efektiivsus saab olla ainus organisatsiooni eesmärk? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsivad seminaril vastuseid erinevate maade disainispetsialistid.

Tuntud disainistrateeg Michael Thomson, kaasava disaini ekspert Jak Spencer Londonist ning tarkade tekstiilide spetsialist Oscar Tomico toovad meieni elu paremaks disainimise näiteid. Sellest, kuidas elustada disainikultuur organisatsiooni kontekstis, räägib Christian Pagh Taanist. Disainiteadlikkusest linnaarengus ning disainiharidusest arutlevad Ornamo president Kristian Keinänen ning Kristjan Mändmaa. Jüri Kermik keskendub Eesti vineeri- ja mööbliteemadele üleminekuaastatel. Simo Heikkilä arutleb käeliste oskuste hääbumisest. Deborah Aldenilt kuuleme New Yorgi näite põhjal, kuidas määratleda 21.sajandi moetööstust. Graafikasõpradele pakub Thilo von Debschitz huvitava uurimistöö.
Seminari modereerib Ilona Gurjanova ning paneeli juhatab Michael Thomson.

Tutvu esinejatega: http://bit.ly/2gDvdax

Piletit seminarile saab osta siit:  http://bit.ly/2uBNZUX

Festivalipassid müügil kuni 24.09 http://bit.ly/2wxp6uT

Festivali kataloog: http://bit.ly/2vDIMkN