Veneetsia disainibiennaali raames avati 11. juunil Eesti näitus "MATERIAL II“. 

Näitus asub Rialto silla läheduses, Art Depot Biri äsja rekonstrueeritud avaras galeriis. Eesti Disainerite Liidu (EDL) ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) koostöös valminud näitus toob kokku teadlaste, ettevõtete ja disainerite poolt arendatud uudsed materjalid ja tehnoloogiad. 26 eksponaadist koosnev näitus avab, kuidas on keskkonnakriisis muutumas ressursi ja materjaliloome tähendust.

Näituse kuraatorid on Stuudio Aine materjalidisainerid Kärt Ojavee, Annika Kaldoja, Marie Vihmar; kujunduse autor on Annika Kaldoja ja visuaali on kujundanud Mirjam Reili.

Loengutega esinevad Sustainable Design and Material Lab DiMa labori vanemteadur Reet Aus, Kärt Ojavee ja Juss Heinsalu.
Tekstiiliparanduse töötuba viib läbi Marta Konovalov ja bioplasti valmistamist õpetab Riina Õun. Esitletakse ka videot, mis näitab, kuidas Reet Ausi tööstuslikult ümbertöödeldud toode valmib Bangladeshis Beximco tehases.

Osalejad: Reet Aus, Airi Gailit, Erik Heiki Veelmaa, Juss Heinsalu, Geidi Hein, Annika Kaldoja, Astri Kaljus, Katrin Kabun, Madis Kaasik, Siim Karro, Katarina Kruus, Karl Kukk, Marta Konovalov, Karolin Kärm, Merlin Meremaa, Juulia Aleksandra Mikson, Erki Nagla, Kärt Ojavee, Cärol Ott, Riina Õun, Maria Kristiin Peterson, Sander Õun /Suckõrs, Tiia Plamus, Sirje Sasi, Indrė Spitrytė, Oksana Teder, Marie Vihmar, Ines-Issa Villido.

Eesti disain on paralleelselt arhitektuuribiennaali väljapanekutega esindatud kultuuride tuiksoonel juba kolmandat korda. Kriisi ajal eriti ilmekalt esile kerkinud keskkonna teema on ajendanud selleaastase väljapaneku sisu. Disainibiennaal on loodud 2016. aastal disainikultuuri edendamiseks ja rahvusvahelise disainerite võrgustiku arendamiseks.

Näituse esmaesitlus toimus jaanuaris Mexico City's ning Eestis saab seda näha XVIII Disainiöö raames Krulli kvartalis.