Tuleviku elamise võimalused iOhouse disainmajaga

/ 14.09.—20.09. / @ Jõelähtme Golfiküla Tuleraua tee 1, Manniva küla / Tasuta
Tule tutvu iOhouse disainmajaga. Stiilne ja täielikult autonoomne “tark maja” võimaldab kasutajal kolida sinna, kuhu hing ihaldab ja vahetada elukohta vastavalt soovile. Tehasemaja kõik kommunikatsioonid nagu vesi, kanal ja küte on majja integreeritud ning kontrollitavad läbi nutitelefoni. Tulevikku suunatud visiooniga edendab iOhouse jätkusuutlikku eluviisi ja harmoonilist elu loodusega, kaotamata modernse elu mugavusi.

NB! Parkida saab Jõelähtme Golfikeskuse parklasse ja sealt suunduda jala Golfikülla (Tuleraua tee 1, Manniva küla).

Kellel on huvi saada maja kohta rohkem teada ja soovib personaalset ekskursiooni, siis palun registreerida oma soov heliis.tiitma@iohouse.eu

https://iohouse.eu/

_______________________________________________________________________


 Universaaldisaini kogemustuba
/ 16.09. kell 9:00-12:30 / @ Paks Margareeta. Pikk 70
Hind: 180 € +km
Registreerumine: dmkonverents.ee
Kutsume Sind osalema unikaalses universaaldisaini kogemustoas, mille mõte on aidata Sul paremini mõista, kuidas erinevad sihtrühmad tajuvad mingit kindlat keskkonda või teenust. Paneme ennast teiste sihtrühmade kingadesse, sest lihtsalt sõnadega pole võimalik edasi anda tõelist kogemust, mis hiljem tõlgenduks uudseks loovlahenduseks. Selle kogemuse najal analüüsime disainmõtlemise tööriistu kasutades, kuidas saame keskkonda või teenust parendada nii, et see pakuks kõigile paremat kogemust. Kogemustoa viivad läbi Daniel Kotsjuba ja Karen Jagodin.
 Disainmõtlemise konverents
/ 17.09. kell 8:30-17:30 / @ PROTO avastustehas. Peetri 10
Hind: 349 € +km
Registreerumine: dmkonverents.ee
Kui Sul on oluline roll disainiprotsessis, siis ootame Sind Disainmõtlemise konverentsile, mis keskendub kahele teemale: ringdisain, st “vähemaga rohkem” tegemine ja kaasav disain, mis arvestab võimalikult laia kasutajategrupi vajadustega. Meil, disaineritel, on väga suur vastutus selle ees, millises maailmas me elame. Euroopa Parlamendi andmetel on 80% tekkinud keskkonna saastest otsuste tagajärjed, mis on tehtud disainifaasis. Konverentsil anname inspiratsiooni ja tööriistu keskkonnasäästlike aga ka inimsõbralike lahenduste loomiseks.

     _______________________________________________________________________

 Eve Hanson ja Kadri Kruus - Avatud stuudiod

Üritus: E 14.09. kell 12-18 / T 15.09. kell 12-20 @ Pärnu mnt 20a

Avatud: 14.09.-18.09. kell 12-18
Eve ja Kadri stuudiod on avatud Disainiöö raames E-R kell 12-18. Kõigile tavahinnaga toodetele kehtib märksõnaga “disainiöö” 20% soodushind.

E 14.09. kell 12-18 Näidiste ja prototüüpide müük.  Erilised otsivad erilisi omanikke.
 
T 15.09. kell 12-20 Disainiöö stuudiopood. Eve ja Kadri veeretavad Stuudiopoodi stanged sügistoonide ning uusimate mudelitega.

T 15.09. kell 19.00 vestlus Eve ja Kadriga: "Mood ei ole enam moodne!?"
Vestlust modereerib Aljona Eesmaa.

Kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimine: contact@kadrikruus.com

Lisainfo Facebookis!
     _______________________________________________________________________

 ELKE Mööbel / ferm LIVING

Üritus R, 18.09. kell 15-17  @ Tedre 55

Eelregistreerimine: elke@elkemoobel.ee / Tasuta
ELKE Mööbel ja ferm LIVING esitlevad: virtuaalne külaskäik Kopenhaagenisse, kus meid võõrustab armastatud disainibrändi ferm LIVING asutaja ja loovjuht Trine Andersen. Trine räägib, kuidas on ferm LIVING kasvanud ideest üle maailma tuntud sisustusbrändiks, kuidas tooted sünnivad ning mis on tänased sisustusmaailma trendid ja uudised.
     _______________________________________________________________________

 Solaris Keskus // Elu on liiga lühike, et ennast tagasi hoida.

/ 14.09.—20.09. kell 10-21 / @ Estonia pst 9, SOLARIS
Tule ja vaata, milleni viis Eesti disainerite metsik võidurõivastumine viimasel ERKI Moeshow’l. Kõige rajumad kostüümid on DisainiÖÖ ajal väljas Solaris keskuses. Ole julge, ole huvitav, ole enamat kui monokroomne pükskostüüm. Ole kohal Solarises, sest DisainiÖÖs on asju – moekaid, maitsekaid ja metsikuid. Eesti ja Põhjamaade disainile keskendunud Solaris keskus ootab sind. Kõik edasine sõltub juba sinust.

www.solaris.ee
 
 "Piece of Cake" @ OKAPI

Avamine: K 16.09. kell 18.0 @ Okapi galerii (Niguliste 2) / Tasuta

Avatud: 16.09.—19.09. 2020 / K-R 11-18.00, L 11-16.00
Joon kunsti ja disaini vahel on alati olnud õhkõrn - mõlemad täidavad ruumi, väljendavad ja loovad emotsiooni. Kuidas aga kunst mõjutab disaini ja vastupidi? Ja kuidas see kõik mõjutab inimest? Ajalooliselt on ühe ja teise segunemist näha mitmel juhul, näiteks William Morris, kes on tuntud oma tapeetide poolest või Alphonse Mucha sigaretipaberite poster tänapäeval vaatame mõlemat nii disaini kui kunstina. Selleaastasel Disainiööl arutlevad klaasikunstnikud disaini ja kunsti üle kollektiivses teoses “Piece of Cake”. Selles on teostatud omapärases ning Eesti klaasikunstile omases tehnikas “pâte de verre” (ehk prantsuse
keeles “klaaspasta”). Näitusel astuvad oma “koogitükkidega” üles Maret Sarapu, Kristiina Uslar, Mare Saare, Piret Ellamaa, Sofi Aršas , Kairi Orgussaar, Birgit Pählapuu. Kunstnikud soovivad näidata disaini ja kunsti sümbioosi.

Lisainfo Facebookis
 Ingrid Alliku näitus “SEKRET / CEKPET. Omalooline peitus” ja kunstnikuvestlus

 Kunstniku vestlus - K 16.09. kell 17:30
Avatud: 14.09.—19.09. / @ Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (Lai 17)
Hind 6 € /3 € (osalemine muuseumi piletiga)
Alliku loomingus on tihti kõrvuti kunstniku loodud objektid kogutud esemetega, mis üksteist võimendades jutustavad lugusid kogemustest ja elust kõige laiemalt. Näituse idee kasvas välja lapsepõlvemängust, milles on ühendatud soov oma „aardeid“ peita ja samas ka näidata. Kunstnik jagab vaatajatega oma kollektsiooni, milles tema looming seguneb aastakümnete jooksul kogutud isiklikke tähendusi kandvate esemete ja materjalidega. Vaataja kaasatakse mängu, kus saladuste avastamiseks tuleb ise galeriiruumi loodud installatsiooni aktiivselt sekkuda, seda tavapäratul viisil avastada, kogeda ja uurida.

http://www.etdm.ee/