XIV TALLINN DESIGN FESTIVAL
16.09.—22.09.2019  
FUTURE MATERIALS
Jaga üritust

Töötuba/Vestlus: Elu modernistlikus linnas – WWA*

17.09. kell 12:00 - 17:00


@ Noblessneri valukoda, Peetri 10, 10411 Tallinn, Estonia
Töötuba on vestlus vormis, millele järgneb "küsimused ja vastused" voor. Külaliskõneljaks on graafiline disainer Edgar Bąk Poolast.Töötuba/vestlus on korraldatud näituse “ELU MODERNISTLIKUS LINNAS – WWA*” raames, mille kuraaator on Kolektiv, modernisme pühendunud galerii ja kuraatorirühm, mis on loodud Le Corbusieri eluasemeüksuses Marseille’s.

Disainiööl peetav üritus käivitab sama teema ümber toimuva ürituste sarja, mis toob kokku disainereid, graafilisi disainereid, arhitekte, fotokunstnikke, visuaalkunstnikke ja teadlasi erinevatest Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest ning mis toimub aastatel 2019-2022.

17.09 pärastlõunal tutvustame lühidalt meie Kolektivi tegevust, mis on peamiselt pühendatud Kesk- ja Ida-Euroopa 20. sajandi arhitektuurile ja projekti Living of Modernist City tekkimisele. Pärast sissejuhatust on  külalisesinejaks Poola graafiline disainer Edgar Bąk, kes on jätnud oma trükisetega jälje paljudele Varssavi kaasaegse kultuurimaastiku stseenidele ja on olnud tunnistajaks Poola metropoli massilistele muutustele 1990ndate lõpus. Ta jagab oma nägemust Poola modernistlikust linnast ja selle märkimisväärsest visuaalsest mõjust tänapäevasele kujundusele ja loomingule. Seoses festivali põhiteemaga uurime koos publikuga järgmisi küsimusi:

1. Kuidas sildid võivad linna kujundada ja olla lõpuks materjal, millest linn koosneb?

2. Milline on see kogemus seoses Varssavi ja teiste modernistlike Poola linnade puhul?

3. Kuidas aitavad konkreetsed märgid linnas, nagu seinamaalingud, neoonid või tähtsamad avalikud hooned luua ühtekuuluvustunnet, mis on omane pärast 1950. aastat ehitatud linnadele ja linnaosadele?

Need teemad võiksid huvi pakkuda ka Baltikumis, kus 1960. – 80. aastate kohapealne modernistlik maastik on tajutav vaid NSVLi võimu jalajäljena. Osalema on oodatud kõik, keda huvitavad modernistlik esteetika (või on sellest inspireeritud).